7روز هفته و 24 ساعت روز یمتوانید سفارش خود را ثبت نمایید

ویدئو کنفرانس

راهکارهای جامع ویدئو کنفرانس فرنام ارتباط

برگذاری جلسات بدون نیاز به حضور فیزیکی
ارتباطی پایدار و مطمئن

چرا ویدئو کنفرانس تهیه کنیم ؟

در فضای تجاری پویا امروز ، سازمان‌ها به طور مداوم به دنبال راه هایی برای بهبود فرایندهای ارتباطی داخلی و خارجی خود هستند. بهبود بهره وری و همکاری تیمی تقریباً در مرکز استراتژی هر سازمانی است. با این حال ، رسیدن به این هدف همیشه آسان نیست و نیازمند ابزار و زیرساخت لازم و کاربردی است. خوشبختانه شما می توانید با ابزارهای ویدئو کنفرانس به راحتی کسب و کار، سازمان، گروه یا تیم خود را به طور ایمن به یک دیگر متصل و ملاقات کنید. در جلسات آنلاینی که برگزار می‌کنید صفحه و اسناد خود را به اشتراک بگذارید. با یک ارتباط صوتی و تصویری بسیار امن بین چند نقطه که در مکان هایی دور از هم قرار دارند، جلسات خود را برگزار و تجزیه و تحلیل بسیار ارزشمندی را کسب کنید و بهره ‌وری سازمان خود را چندین برابر کنید.

پیاده سازی ویدئو کنفرانس برای سازمان شما چه نتیجه ای خواهد داشت؟

 

 

 

کاهش هزینه های

حق ماموریت

حمل و نقل

اسکان

سفرها

مصرفی

رشد استفاده از سیستم های ویدئو کنفرانس در جهان

 

جدا از مسئله همه ‌گیری کرونا، دورکاری و استفاده از سیستم ‌های مرتبط با این مقوله در جهان رو به رشد است. طبق گزاری Felxjobs حتی قبل از همه گیری نیز، فقط در امریکا 3.9 میلیون نفر بصورت دورکاری کار می کردند. درحال حاضر بسیاری از شرکتها دریافته‌اند که مزایای دورکاری در طولانی مدت می‌تواند کارساز باشد. و آمارها طبق نمودار روبرور نشان می‌دهد که استفاده از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس در سال 2020 بسیار فراتر رفته است. برخی از دلایل این افزایش به شرح زیر است:

 • بازگشت سرمایه مطلوب با کاهش هزینه‌های جلسات حضوری
 • حضور همزمان در چند مکان مختلف با استفاده از ویدئو کنفرانس
 • صرفه جویی در زمان و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های سازمانی
 • حذف مخاطرات و مشکلات ناشی از سفر‌های درون و برون شهری
 • برگزاری جلسات منظم و غیر متمرکز بین مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها
 • ارتباط مستمر با دپارتمان‌ها و یا شرکت‌های زیر مجموعه
 • برپایی جلسات در هر موقعیت زمانی و مکانی و شرایط نامساعد جوی
 • برپایی جلسات و سمینار‌های بین‌المللی
 • برپایی ارتباط امن و رمزنگاری شده برای جلوگیری از هر گونه نفوذ و شنود
 • امکان تبادل عکس، فیلم، اسلاید و … از طریق به اشتراک گذاری تصاویر

نمونه ایی از کاربردهای متداول ویدئو کنفرانس فرنام ارتباط

ارتباط بین دفاتر مرکزی و شعب (بانکها، شرکتها، کارخانجات و …)

برای شرکت هایی که دارای چند شعبه می باشند به کارگیری ویدئو کنفرانس برای جلسات کاری و آموزشی، کاهش هزینه های سفر و اقامت و سرعت در برگزاری جلسات را به ارمغان می آورد.

ارتباط بین مراکز و سازمانهای دولتی و خصوصی

با توجه به نیاز به ارتباط بین مراکز دولتی و خصوصی و همچنین با توجه به اینکه این مراکز و شرکتها می توانند در موقعیت های جغرافیایی مختلفی قرار بگیرند ویدئو کنفرانس می تواند بهترین نوع ارتباط برای اینگونه مراکز باشد.

ارتباط بین مراکز آموزشی (مدارس، حوزه‌ها و دانشگاهها )

دانشگاه های بسیاری از سیستم ویدئو کنفرانس برای آموزش از راه دور استفاده می نمایند. با این کار اساتید مجرب که سفرهای مکرر ملولشان نموده میتوانند از دانشگاهی که در محل زندگیشان است بدون سفر در دانشگاه های استان های دیگر تدریس نمایند.

ارتباط بین مراکز بیمارستانی و تبادل اطلاعات

تله مدیسن یا پزشکی از راه دور به بیماران شهر های دور دست این امکان را میدهد که از تجربیات پزشکان متخصص سایر شهرها و کشور ها بهره مند شده و روند درمان خود را به راحتی تا پایان درمان دنبال نمایند.

انواع تکنولوژی پیاده سازی ویدئو کنفرانس توسط شرکت فرنام ارتباط

 

ویدئو کنفرانس نرم افزاری CMS سیسکو

CMS سیسکو ترکیبی از یکپارچه سازی، سهولت در استفاده و امنیت سازمانی را در نرم افزار خود به شما ارائه می نماید. این سیستم یک پلتفرم کامل است که برای کسب و کارها و شرکتهای بزرگ و متوسط یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.
برگزاری آنلاین جلسات، کلاسهای درسی و آموزشی، وبینارهای تخصصی و برگزاری نمایشگاه ها به راحتی با این نرم افزار امکان پذیر خواهد بود.

 

ویدئو کنفرانس هیبریدی (نرم افزاری و سخت افزاری)

استفاده توام از سخت افزارهای با کیفیت و کاربردی و نرم افزار ویدئو کنفرانس سیسکو یک ترکیب برنده برای مشتریان خواهد بود.
یکپارچکی خوبی که CMS سیسکو با سخت افزارهایی همچون گرند استریم ایجاد می نماید، باعث می شود که همواره یکی از پیشنهادات ما به مشتریان ویژه باشد. امکانات و قابلیت هایی که در این استفاده همزمان خواهید گرفت بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

 

ویدئو کنفرانس سخت افزاری

ویدئو کنفرانس سخت افزاری با داشتن منابع داخلی بصورت مجزا و بدون نیاز به سرور و وب کم و میکروفن میتواند ارتباط صوتی و تصویری را بین نقاط مختلف برقرار نماید. بهترین سخت افزارها را در جهان برندهای همچون پولیکام، سیسکو، آوایا، لایف سایز و … ارائه میکنند. اما بدلیل شرایط تحریم و قیمت بالا ، ما استفاده از برندهای با کیفیتی همچون گرند استریم، لاجیتک و یالینک را در راهکار‌های خود به مشتریان ارائه می کنیم.

ویدئو کنفرانس نرم افزاری – CMS سیسکو

 

Meeting systems سیسکو برای پنجمین سال متوالی از نظر “توانایی در اجرا” که بر پایه معیارهای مختلفی از جمله گستردگی، کیفیت و کامل بودن سیستم از نظر کاربران ، در بالاترین رتبه قرار گرفت. برای درک این موضوع که چرا سیستم سیسکو را به مشتریان خود پیشنهاد می دهیم امکانات و ویژگی های سیستم سیسکو و همچنین قابلیتهای کاربردی آن را شرح خواهیم داد.

ویژگی‌های برتر ویدئو کنفرانس نرم افزاری سیسکو

 • برگزاری ویدئو کنفرانس با کیفیت Full HD, 4K

ویدئو کنفرانس سیسکو کنفرانس ویدیویی Full HD, 4K را برای حداکثر شش شرکت کننده همزمان فراهم می کند. هر شرکت کننده در کنفرانس خوراک ویدئویی خاص خود را دارد که به راحتی در اتاق جلسات شخصی قابل مرور است. فناوری Active Speaker به طور خودکار خوراک اصلی ویدئو را به هر کدام از شرکت کنندگان که در حال صحبت کردن است، سوئیچ می کند واین تکنولوژی پیگیری مکالمات را آسان می کند. علاوه بر این، برنامه کنفرانس ویدیویی سیسکو از هر وب کم یا دوربینی با اتصالات USB پشتیبانی می کند. شرکت کنندگان بدون توجه به سیستم عامل یا سخت افزار خود می توانند در بحث مشارکت داشته باشند.

 • سازگاری با سیستم عامل‌ها و برگزاری امن جلسات

شما از هر برنامه ی چه دسکتاپ یا موبایل، ویندوز یا iOS استفاده کنید ،CMS  سیسکو امکان کار با آن دستگاه را برای شما فراهم می کند. با ویژگی های برتر سیسکو که رمزگذاری امن داده‌ها ، محافظت از رمز عبور کنفرانس و پروتکل های امنیتی شبکه را فراهم می کند ، شما می توانید هنگام به اشتراک گذاشتن اسناد و مکالمات محرمانه از بابت نشت حساس داده ها آسوده خاطر باشید. همچنین سیسکو دارای مراکز داده استراتژیک در سراسر جهان است. این بدان معناست که همه جلسات کنفرانس ویدیویی از پهنای باند انتقال خواهند داشت و عملاً هیچ تأخیری در شبکه برای ایجاد وقفه در ویدئو وجود ندارد.

 • ارتباطات یکپارچه با سیستم تلفن VOIP سازمان

CMS سیسکو برگزاری جلسات کنفرانس ویدوئویی را برای کسانی که بدون ویدئو و فقط از طریق صوتی تمایل دارند در جلسه حضور یابند را فراهم می کند. این امکان به برخی شرکت کنندگان این امکان را می دهد که در جلسات آنلاین یا مجازی راحت تر شرکت کنند.

شرکت کنندگان در جلسه می توانند به راحتی از طریق VoIP با جلسه همراه شوند و از هدست یا میکروفون داخلی دستگاه های تلفن همراه و رایانه ای برای مشارکت فقط در حد صدا استفاده کنند. ضمنا هرکسی که میزبان این کنفرانس است توانایی کنترل مستقیم کلیه ارتباطات از طریق رابط وب را دارد و به آنها امکان می دهد تا در صورت لزوم همه یا همه شرکت کنندگان را بی صدا کنند.

 • به اشتراک گذاری دسک‌تاپ و ارائه داده همزمان     

يکي از ارکان اصلي سيستم هاي ويدئو کنفرانس قابليت تبادل اطلاعات در زمان کنفرانس است. به عنوان مثال سخنگو بايد بتواند تصاوير Power Point ، يک مستند PDF ، Word ، Excel  و يا هر تصويري در رايانه خود را در هنگام برقراري جلسه  به تمامي نقاط ديگر بصورت همزمان ارسال کند و يا سندي را در معرض نمايش براي ديگران قرار دهد و يا محتواي تخته سفيد را به صورت ديجيتال به نقاط ديگر ارسال کند. سيستم هاي ويدئو کنفرانس با تابعيت از پروتکلH.239  بطور کامل داراي اين قابليت مي باشند. تمامي تجهيزات قابليت ارسال داده ها بصورت Dual Stream را پشتيباني مي کنند. به اين ترتيب در نقاطي که از سيستم هاي ویدئو کنفرانس استفاده شود، مي توان با استفاده از اطلاعات کامپيوتري مانند تصاوير Power Point و يا EXCEL را به صورت همزمان به تمامي مخاطبين ارسال کرد.

 • عدم محدودیت در تعداد  شرکت کنندگان و اتاق‌های گفتگو

یکی دیگر از امکاناتی که این شرکت برای مشتریان خود فراهم نموده در تعداد نفرات شرکت کننده ای هست که در هر جلسه می توانند شرکت کنند . متاسفانه بعد از بررسی نرم افزارهای موجود در بازار مشخص شد که بسیاری از این شرکتها با افزایش نفرات شرکت کننده در هر جلسه مجبور به پرداخت هزینه های گزافی می شوند که در بلند مدت این هزینه ها می تواند رقم قابل توجهی از بودجه سازمان را هدر دهد. این شرکت بعد از راه اندازی پکیج خود هیچ محدودیتی در تعداد شرکت کننده ها در جلسه نخواهد داشت و شرکت ها می توانند با هر تعداد شرکت کننده جلسات خود را برگزار نمایند.

 • چیدمان تصاویر در زمان برقراری ویدئو کنفرانس

سيستم  MCUقابليت بيش از 13 چيدمان مختلف را دارد. اين چيدمان ها شامل کليه چيدمان هاي سيستم ويدئو کنفرانس MCU  و اضافه بر آن است که برخي از آنها بصورت شماتيک در تصاویر ذیل نمايش داده شده است. شايان ذکر است که هر يک از نقاط شرکت کننده مي توانند بر حسب نياز چيدمان اختصاصي خود را استفاده کنند و اين يکي از قابليت هاي به نام اين MCU است. چیدمان هاي تصويري در زمان اجراي کنفرانس و بصورت زنده قابل تغيير مي باشند.

قابلیت‌های کاربردی CMS سیسکو در سازمان

 

قابلیت یکپارچگی با تلفن های VOIP و PBX سازمان

از قابلیت های اصلی CMS که متمایز کننده این سرویس با دیگر برندهای موجود در بازار است، امکان اتصال این سرویس با ساختار VOIP مجموعه می باشد که به مجموعه امکان برقراری ارتباط با افراد و پرسنل شرکت را در هر موقعیت مکانی میدهد.

همچنین از این سرویس می توان به عنوان یک سیستم Backup از  سیستم تلفنی موجود در سازمان در ساختار Cloud هم استفاده نمود. در این حالت زمانی که تلفن های سازمان به هر دلیلی دچار اشکال شوند این سیستم می تواند بعنوان یک مرکز تماس عمل نماید.

قابلیت پیاده سازی ویدئو کنفرانس ابری (Cloud Video conferencing)امروزه این امر کاملا واضح است که میزبانی از اسناد یا فیلم های در یک سرور ابری بسیار مفید و کاربردی است. این فناوری به خصوص اگر همیشه در حال حرکت هستید، به شما امکان می دهد به آنچه در خارج از دفتر کار نیاز دارید دسترسی داشته باشید. در این راستا شما می توانید به راحتی CMS سیسکو را مبتنی بر فناوری ابری پیاده سازی کرده و انقلابی در ارتباطات و تعاملات داخلی و خارجی سازمان خود ایجاد نمایید. انعطاف‌پذیری، امنیت و مدیریت سریع از ویژگی های این متد پیاده سازی خواهند بود.

قابلیت پیاده سازی MCU در سازمان

سيستم هاي MCU  نرم افزاري قابليت برقراري يک کنفرانس 6 نقطه ايي را دارند . اين نرم افزار  بر روي يک سيستم ويدئو کنفرانس نصب مي شود و آن را به يک MCU علاوه بر ويدئو کنفرانس تبديل مي کند.از این سیستم به منظور برگزاری جلسات، کلاس‌های آموزشی و ارائه‌های زنده با بکارگیری بستر اینترنت استفاده می‌شود. هر کدام از کاربران با استفاده از کامپیوتر خود از طریق اینترنت به دیگر کاربران متصل می‌شود.

 

سازگار با شبکه ملی یا اینترنت ملی در مواقع خاص

با توجه به تأکید دولت برای راه اندازی شبکه ملی و انتقال همه سرورها و سرویس ها موجود در خارج از کشور  بر روی سرورهای داخلی و همچنین با توجه به این که بسیاری از سرویس ها و نرم افزارها سیاست هایی خارج از چهارچوب سیاست های اعلامی هر  کشور دارند ، و با توجه به احتمال قطع شدن این سرویس ها می توان از پکیج این شرکت برای برطرف کردن کلیه نیازهای داخلی سازمانها استفاده نمود که هم از لحاظ امنیت اطلاعات می تواند برای بسیاری از سازمانها مناسب باشد و هم می توان با سیاست های کشور تطبیق داد.

جدول مقایسه CMS سیسکو به سایر رقبا درجهان

شرکت طراحان ارتباط فرنام با توجه به دارا بودن همکاران تجاری خود در خارج از کشور قادر است ، نرم افزار CMS سیسکو را با قیمت بسیار پایین‌تر در اختیار مشتریان خود در ایران ، قرار دهد. تمامی امکانات این نرم‌افزار و آخرین آپدیت های آن، برای شما باز و قابل استفاده خواهد بود و در صورت نیاز سخت افزارهای مکمل نیز به شما پیشنهاد خواهد شد.
پکیج های قابل ارائه این شرکت نامحدود در تعداد شرکت کنندگان و ایجاد اتاق‌های مربوط به ویدئو کنفرانس است. و مشتریان می توانند با راه اندازی اختصاصی این سیستم بر روی سرور های سازمان خود از خدمات و امکانات آن به راحتی بهره‌مند گردند. تمامی دیتاهای مربوط به این سیستم در سرورهای سازمان شما ذخیره و پشتیبان گیری خواهد شد و نسبت به قیمت جهانی هزینه بسیار کمتری برای راه اندازی آن پرداخت خواهید کرد.

پهنای باند و زیرساخت لازم بمنظور راه اندازی CMS سیسکو

در یک تماس ویدئو کنفرانس، کیفیت ارتباطی شما با توجه به پهنای باند به صورت پویا تنظیم می شود تا بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان آورد. پهنای باند مورد نیاز در واقع به وضوح و نرخ فریم مورد نظر شما بستگی دارد. به عنوان مثال پهنای باند ۱ مگابیت در ثانیه به منظور برقراری ارتباط ویدئو کنفرانسی به وضوح 720P کافی میباشد در حالی که به منظور برقراری یک ارتباط ویدئو کنفرانسی با وضوح 4k شما به حداقل ۴ مگابیت در ثانیه پهنای باند نیاز دارید. در حالت کلی هرچقدر که تعداد شرکت کنندگان در ویدئو کنفرانس بیشتر باشد شما به پهنای باند بیشتری نیاز دارید.

پهنای باند و زیرساخت لازم بمنظور راه اندازی CMS سیسکو

 • سرور و سیستم با پردازش بالا با توجه به نفرات شرکت کننده
 • ویدئو کنفرانس سخت افزاری و یا دوربین کنفرانس مناسب با توجه به موقعیت شرکت کننده
 • صفحه نمایش مناسب با توجه به موقعیت شرکت کننده
 • میکروفن مناسب برای جلوگیری از ارسال نویز و برگشت صدا
 • استفاده از اینترنت با کیفیت مناسب
 • استفاده از وب کم و یا دوربین ها با رزولوشن مناسب
 • نمايشگرها بايد مطابق با سالن کنفرانس و بر اساس کاربرد سيستم هاي ويدئو کنفرانس انتخاب شوند.
 • در سالن هاي کوچک که طول آنها بيش از 6 متر نباشد مي توان از نمايشگر هاي 40 اينچ تخت استفاده کرد. در سالن هايي که طول آنها بيش از 6 متر باشند توصيه مي شود که از سيستم هاي ويدئو پروژکتور استفاده شود.
 • سيستم هاي ویدئو کنفرانس همراه با يک عدد ميکروفن فوق حساس ارائه مي شود که از فاصله 10 متري نيز صدا را دريافت مي کند. در صورتيکه فاصله بيش از اين باشد و يا در زمان پرسش و پاسخ شرکت کنندگاني که دور از ميکروفن باشند نياز به ميکروفن هاي روميزي کنفرانس اضافه و يا ، ميکروفن هاي بيسيم دستي و يا يقه اي مي باشد.

 

پهنای باند و زیرساخت لازم بمنظور راه اندازی CMS سیسکو

با راه حل های سخت افزاری کنفرانس تصویری و صوتی ، می توانیم جلسات مجازی خود را برقرار کنیم. برند های سخت افزارهای که در این حوزه به بازار عرضه شده‌اند در دو حالت زیر خدمات دهی می نمایند.

 1.  سخت افزارهای ویدئو کنفرانس با کیفیت FULL HD
 2. سخت افزارهای کنفرانس صوتی

شرکت طراحان ارتباط فرنام برندها و مدل‌های مختلفی را در این بخش پیشنهاد می دهد. این برندها هم از نظر کیفی و هم قیمتی برای مشتریان داخل کشور مقرون به صرفه خواهند بود. در حال حاضر برندهای گرند استریم و پولی‌کام از پرکاربردترین برندها در ایران است که دارای گارنتی و ضمانت بوده و کیفیت بسیار خوبی را در اجرا و بهره ارائه خواهند داد. برخی از مدل های پرکاربرد به شرح زیر می باشند.

 

سبد خرید
There are no products in the cart!
ادامه خرید
0