7روز هفته و 24 ساعت روز یمتوانید سفارش خود را ثبت نمایید

وب کنفرانس Webex چیست

وب کنفرانس Webex چیست

 

ویدئو کنفرانس نرم افزاری CMS سیسکو

 

CMS سیسکو برگزاری جلسات کنفرانس ویدوئویی را برای کسانی که بدون ویدئو و فقط از طریق صوتی تمایل دارند در جلسه حضور یابند را فراهم می کند. این امکان به برخی شرکت کنندگان این امکان را می دهد که در جلسات آنلاین یا مجازی راحت تر شرکت کنند.

شرکت کنندگان در جلسه می توانند به راحتی از طریق VoIP با جلسه همراه شوند و از هدست یا میکروفون داخلی دستگاه های تلفن همراه و رایانه ای برای مشارکت فقط در حد صدا استفاده کنند. ضمنا هرکسی که میزبان این کنفرانس است توانایی کنترل مستقیم کلیه ارتباطات از طریق رابط وب را دارد و به آنها امکان می دهد تا در صورت لزوم همه یا همه شرکت کنندگان را بی صدا کنند.

CMS سیسکو ترکیبی از یکپارچه سازی، سهولت در استفاده و امنیت سازمانی را در نرم افزار خود به شما ارائه می نماید. این سیستم یک پلتفرم کامل است که برای کسب و کارها و شرکتهای بزرگ و متوسط یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.

برگزاری آنلاین جلسات، کلاسهای درسی و آموزشی، وبینارهای تخصصی و برگزاری نمایشگاه ها به راحتی با این نرم افزار امکان پذیر خواهد بود.

 

ویدئو کنفرانس هیبریدی (نرم افزاری و سخت افزاری)

 

استفاده توام از سخت افزارهای با کیفیت و کاربردی و نرم افزار ویدئو کنفرانس سیسکو یک ترکیب برنده برای مشتریان خواهد بود.

یکپارچکی خوبی که CMS سیسکو با سخت افزارهایی همچون گرند استریم ایجاد می نماید، باعث می شود که همواره یکی از پیشنهادات ما به مشتریان ویژه باشد.  امکانات و قابلیت هایی که  در این استفاده همزمان خواهید گرفت بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

 

يکي از ارکان اصلي سيستم هاي ويدئو کنفرانس قابليت تبادل اطلاعات در زمان کنفرانس است. به عنوان مثال سخنگو بايد بتواند تصاوير Power Point، يک مستند PDF ، Word ، Excel  و يا هر تصويري در رايانه خود را در هنگام برقراري جلسه  به تمامي نقاط ديگر بصورت همزمان ارسال کند و يا سندي را در معرض نمايش براي ديگران قرار دهد و يا محتواي تخته سفيد را به صورت ديجيتال به نقاط ديگر ارسال کند. سيستم هاي ويدئو کنفرانس با تابعيت از پروتکلH.239  بطور کامل داراي اين قابليت مي باشند. تمامي تجهيزات قابليت ارسال داده ها بصورت Dual Stream را پشتيباني مي کنند. به اين ترتيب در نقاطي که از سيستم هاي ویدئو کنفرانس استفاده شود، مي توان با استفاده از اطلاعات کامپيوتري مانند تصاوير Power Point و يا EXCEL را به صورت همزمان به تمامي مخاطبين ارسال کرد.

 

ویدئو کنفرانس نرم افزاری CMS سیسکو

 

Meeting systems سیسکو برای پنجمین سال متوالی از نظر “توانایی در اجرا” که بر پایه معیارهای مختلفی از جمله گستردگی، کیفیت و کامل بودن سیستم از نظر کاربران ، در بالاترین رتبه قرار گرفت.  برای درک این موضوع  که چرا سیستم سیسکو را به مشتریان خود پیشنهاد می دهیم  امکانات  و ویژگی های سیستم سیسکو و همچنین قابلیتهای کاربردی آن را شرح خواهیم داد.

 

یکی دیگر از امکاناتی که این شرکت برای مشتریان خود فراهم نموده در تعداد نفرات شرکت کننده ای هست که در هر جلسه می توانند شرکت کنند. متاسفانه بعد از بررسی نرم افزارهای موجود در بازار مشخص شد که بسیاری از این شرکتها با افزایش نفرات شرکت کننده در هر جلسه مجبور به پرداخت هزینه های گزافی می شوند که در بلند مدت این هزینه ها می تواند رقم قابل توجهی از بودجه سازمان را هدر دهد. این شرکت بعد از راه اندازی پکیج خود هیچ محدودیتی در تعداد شرکت کننده ها در جلسه نخواهد داشت و شرکت ها می توانند با هر تعداد شرکت کننده جلسات خود را برگزار نمایند.

 

 • به اشتراک گذاری دسک‌تاپ و ارائه داده همزمان
 • عدم محدودیت در تعداد  شرکت کنندگان و اتاق‌های گفتگو
 • ارتباطات یکپارچه با سیستم تلفن VOIP سازمان

ویدئو کنفرانس CMS سیسکو کنفرانس ویدیویی Full HD, 4K را برای حداکثر شش شرکت کننده همزمان فراهم می کند. هر شرکت کننده در کنفرانس خوراک ویدئویی خاص خود را دارد که به راحتی در اتاق جلسات شخصی قابل مرور است. فناوری Active Speaker به طور خودکار خوراک اصلی ویدئو را به هر کدام از شرکت کنندگان که در حال صحبت کردن است، سوئیچ می کند واین تکنولوژی پیگیری مکالمات را آسان می کند. علاوه بر این، برنامه کنفرانس ویدیویی CMS سیسکو از هر وب کم یا دوربینی با اتصالات USB پشتیبانی می کند. شرکت کنندگان بدون توجه به سیستم عامل یا سخت افزار خود می توانند در بحث مشارکت داشته باشند.

 

 • برگزاری ویدئو کنفرانس با کیفیت Full HD, 4K

شما از هر برنامه ی چه دسکتاپ یا موبایل، ویندوز یا iOS استفاده کنید، CMS سیسکو امکان کار با آن دستگاه را برای شما فراهم می کند. با ویژگی های برتر سیسکو که رمزگذاری امن داده‌ها، محافظت از رمز عبور کنفرانس و پروتکل های امنیتی شبکه را فراهم می کند، شما می توانید هنگام به اشتراک گذاشتن اسناد و مکالمات محرمانه از بابت نشت حساس داده ها آسوده خاطر باشید. همچنین سیسکو دارای مراکز داده استراتژیک در سراسر جهان است. این بدان معناست که همه جلسات کنفرانس ویدیویی از پهنای باند انتقال خواهند داشت و عملاً هیچ تأخیری در شبکه برای ایجاد وقفه در ویدئو وجود ندارد.

 

 • سازگاری با سیستم عامل‌ها و برگزاری امن جلسات

سيستم  MCUقابليت بيش از 13 چيدمان مختلف را دارد. اين چيدمان ها شامل کليه چيدمان هاي سيستم ويدئو کنفرانس MCU  و اضافه بر آن است که برخي از آنها بصورت شماتيک در تصاویر ذیل نمايش داده شده است. شايان ذکر است که هر يک از نقاط شرکت کننده مي توانند بر حسب نياز چيدمان اختصاصي خود را استفاده کنند و اين يکي از قابليت هاي به نام اين MCU است. چیدمان هاي تصويري در زمان اجراي کنفرانس و بصورت زنده قابل تغيير مي باشند.

 

قابلیت‌های کاربردی CMS سیسکو در سازمان

 

قابلیت یکپارچگی با تلفن های VOIP و PBX سازمان

از قابلیت های اصلی CMS که متمایز کننده این سرویس با دیگر برندهای موجود در بازار است، امکان اتصال این سرویس با ساختار VOIP مجموعه می باشد که به مجموعه امکان برقراری ارتباط با افراد و پرسنل شرکت را در هر موقعیت مکانی میدهد.

همچنین از این سرویس می توان به عنوان یک سیستم Backup از  سیستم تلفنی موجود در سازمان در ساختار Cloud هم استفاده نمود. در این حالت زمانی که تلفن های سازمان به هر دلیلی دچار اشکال شوند این سیستم می تواند بعنوان یک مرکز تماس عمل نماید.

 

قابلیت پیاده سازی ویدئو کنفرانس ابری (Cloud Video conferencing)

امروزه این امر کاملا واضح است که میزبانی از اسناد یا فیلم های در یک سرور ابری بسیار مفید و کاربردی است. این فناوری به خصوص اگر همیشه در حال حرکت هستید، به شما امکان می دهد به آنچه در خارج از دفتر کار نیاز دارید دسترسی داشته باشید. در این راستا شما می توانید به راحتی CMS سیسکو را مبتنی بر فناوری ابری پیاده سازی کرده و انقلابی در ارتباطات و تعاملات داخلی و خارجی سازمان خود ایجاد نمایید. انعطاف‌پذیری، امنیت و مدیریت سریع از ویژگی های این متد پیاده سازی خواهند بود.

 

قابلیت پیاده سازی MCU در سازمان

سيستم هاي MCU  نرم افزاري قابليت برقراري يک کنفرانس 6 نقطه ايي را دارند . اين نرم افزار  بر روي يک سيستم ويدئو کنفرانس نصب مي شود و آن را به يک MCU علاوه بر ويدئو کنفرانس تبديل مي کند.از این سیستم به منظور برگزاری جلسات، کلاس‌های آموزشی و ارائه‌های زنده با بکارگیری بستر اینترنت استفاده می‌شود. هر کدام از کاربران با استفاده از کامپیوتر خود از طریق اینترنت به دیگر کاربران متصل می‌شود.

سازگار با شبکه ملی یا اینترنت ملی در مواقع خاص

با توجه به تأکید دولت برای راه اندازی شبکه ملی و انتقال همه سرورها و سرویس ها موجود در خارج از کشور  بر روی سرورهای داخلی و همچنین با توجه به این که بسیاری از سرویس ها و نرم افزارها سیاست هایی خارج از چهارچوب سیاست های اعلامی هر  کشور دارند ، و با توجه به احتمال قطع شدن این سرویس ها می توان از پکیج این شرکت برای برطرف کردن کلیه نیازهای داخلی سازمانها استفاده نمود که هم از لحاظ امنیت اطلاعات می تواند برای بسیاری از سازمانها مناسب باشد و هم می توان با سیاست های کشور تطبیق داد.

 

جدول مقایسه CMS سیسکو به سایر رقبا درجهان

عنوان محصول محدویت در شرکت کنندگان اشتراک گذاری دسکتاپ وایت بورد ذخیره کردن جلسات رمزگذاری و امنیت دادها نرم افزار موبایل نسخه آزمایشی قیمت جهانی بر مبنای هر نفر در ماه – درحالت Cloud
ZOOM دارد دارد دارد دارد ندارد دارد دارد $14.99
Microsoft Teams دارد دارد دارد دارد ندارد دارد دارد $5.00
Google Meet دارد دارد ندارد دارد ندارد دارد دارد $6.00
Skype For Business دارد دارد ندارد دارد دارد دارد دارد $3.99
Cisco دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد $13.50
Lifesize دارد دارد دارد دارد ندارد دارد دارد $12.95
GoToMeeting دارد دارد دارد دارد ندارد دارد دارد $14.00

 

شرکت فرنام ارتباط با توجه به دارا بودن همکاران تجاری خود در خارج از کشور قادر است، نرم افزار CMS سیسکو را با قیمت بسیار پایین‌تر در اختیار مشتریان خود در ایران ، قرار دهد. تمامی امکانات این نرم‌افزار و آخرین آپدیت های آن، برای شما باز و قابل استفاده خواهد بود و در صورت نیاز سخت افزارهای مکمل نیز به شما پیشنهاد خواهد شد.

پکیج های قابل ارائه این شرکت نامحدود در تعداد شرکت کنندگان و ایجاد اتاق‌های مربوط به ویدئو کنفرانس است. و مشتریان می توانند با راه اندازی اختصاصی این سیستم بر روی سرور های سازمان خود از خدمات و امکانات آن به راحتی بهره‌مند گردند. تمامی دیتاهای مربوط به این سیستم در سرورهای سازمان شما ذخیره و پشتیبان گیری خواهد شد و نسبت به قیمت جهانی هزینه بسیار کمتری برای راه اندازی آن پرداخت خواهید کرد.

 

پهنای باند و زیرساخت لازم بمنظور راه اندازی CMS سیسکو

در یک تماس ویدئو کنفرانس، کیفیت ارتباطی شما با توجه به پهنای باند به صورت پویا تنظیم می شود تا بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان آورد. پهنای باند مورد نیاز در واقع به وضوح و نرخ فریم مورد نظر شما بستگی دارد.  به عنوان مثال پهنای باند ۱ مگابیت در ثانیه به منظور برقراری ارتباط ویدئو کنفرانسی به وضوح 720P کافی میباشد در حالی که به منظور برقراری یک ارتباط ویدئو کنفرانسی با وضوح 4k  شما به حداقل ۴ مگابیت در ثانیه پهنای باند نیاز دارید. در حالت کلی هرچقدر که تعداد شرکت کنندگان در ویدئو کنفرانس بیشتر باشد شما به پهنای باند بیشتری نیاز دارید.

 

موارد مهم و تاثیر گذار دیگر بر روی ویدئو کنفرانس

 • سرور و سیستم با پردازش بالا با توجه به نفرات شرکت کننده
 • ویدئو کنفرانس سخت افزاری و یا دوربین کنفرانس مناسب با توجه به موقعیت شرکت کننده
 • صفحه نمایش مناسب با توجه به موقعیت شرکت کننده
 • میکروفن مناسب برای جلوگیری از ارسال نویز و برگشت صدا
 • استفاده از اینترنت با کیفیت مناسب
 • استفاده از وب کم و یا دوربین ها با رزولوشن مناسب
 • نمايشگرها بايد مطابق با سالن کنفرانس و بر اساس کاربرد سيستم هاي ويدئو کنفرانس انتخاب شوند.
 • در سالن هاي کوچک که طول آنها بيش از 6 متر نباشد مي توان از نمايشگر هاي 40 اينچ تخت استفاده کرد. در سالن هايي که طول آنها بيش از 6 متر باشند توصيه مي شود که از سيستم هاي ويدئو پروژکتور استفاده شود.
 • سيستم هاي ویدئو کنفرانس همراه با يک عدد ميکروفن فوق حساس ارائه مي شود که از فاصله 10 متري نيز صدا را دريافت مي کند. در صورتيکه فاصله بيش از اين باشد و يا در زمان پرسش و پاسخ شرکت کنندگاني که دور از ميکروفن باشند نياز به ميکروفن هاي روميزي کنفرانس اضافه و يا، ميکروفن هاي بيسيم دستي و يا يقه اي مي باشد.

 

ویدئو کنفرانس سخت افزاری

با راه حل های سخت افزاری کنفرانس تصویری و صوتی ، می توانیم جلسات مجازی خود را برقرار کنیم. برند های سخت افزارهای که در این حوزه به بازار عرضه شده‌اند در دو حالت زیر خدمات دهی می نمایند.

 1. سخت افزارهای ویدئو کنفرانس با کیفیت FULL HD
 2. سخت افزارهای کنفرانس صوتی

شرکت فرنام ارتباط برندها و مدل‌های مختلفی را در این بخش پیشنهاد می دهد. این  برندها هم از نظر کیفی و هم قیمتی برای مشتریان داخل کشور مقرون به صرفه خواهند بود. در حال حاضر برندهای گرند استریم و پولی‌کام از پرکاربردترین برندها در ایران است که دارای گارنتی و ضمانت بوده و کیفیت بسیار خوبی را در اجرا و بهره ارائه خواهند داد. برخی از مدل های پرکاربرد به شرح زیر می باشند.

 • گرند استریم مدل GVC3202
 • گرند استریم مدل GAC2500
 • گرند استریم مدل GMD1208
 • گرند استریم مدل GVC3200
 • گرند استریم مدل GVC3210

 

امکانات و مزایای ویدئو کنفرانس‌های سخت افزاری صوتی  و تصویری

 • نصب و راه اندازی بسیار ساده در سه گام
 • وضوح تصویر با کیفیت از  HD تا 4K ULTRA HD
 • برقراری کنفرانس‌های ویدئویی 1 و 3 و7 و 9 نقطه ای
 • قابلیت‌ خروجی 2و 3 مانیتور از طریق 2و3  پورت HDMI
 • دارای دوربین های پیشرفته  PTZ و EPTZ با بزرگ نمایی   12x
 • دوربین دارای سنسور های  CMOS 16 مگاپیکسلی و لنز زاویه دید 60 FOV
 • پشتیبانی از پلتفرم های ویدئو کنفرانس ویدئویی SIP و H.323
 • دارای درگاه‌های بلوتوث داخلی برای اتصال به اسپیکر، میکروفن و کیبورد ها و ..
 • دارای WIFI برای اتصال و یکپارچگی با سرویس های ویدئو کنفرانس و وب
 • دارای  پورت های گیگابیتی و پورت USB
 • امکان ضبط ویدئو‌های جلسات
 • اشتراک گذاری صفحات از طریق  ورودی VGA/HDMI
 • پشتیبانی از اشتراک محتوای بی سیم Miracast و Airplay برای به اشتراک گذاشتن یک سخنرانی با شرکت کنندگان در کنفرانس
 • هم خوانی کامل با سیستم عامل Android 6.x
 • دارای میکروفون های با فاصله 3  و 5 متری، با فناوری پیشرفته محافظ نویز حذف اکو صوتی
 • یکپارچگی و هم خوانی کامل با CMS سیسکو
 • رمزگذاری امنیتی TLS و SRTP

قابلیت کاربردی MCU(Multipoint Control Unit) سخت افزاری

 • دارای MCU سخت افزاری با قابليت اجراي يک کنفرانس 64 جانبه يا 64 نقطه اي
 • توانایی اجرای کنفرانس هاي همزمان و براساس نوع کنفرانس تا 64  عدد
 • توانایی بالا در ارسال و دریافت تصاویر تمامی شرکت کنندگان بصورت همزمان
 • مرکزي که در آن MCU  قرار مي گيرد در صورتی که بخواهیم کلیه تصاویر را همزمان ببینیم بايد توانايي ارائه مجموع پهناي باند هاي تمامي نقاط تماس را داشته باشد.
 • مدیریت تصویر و صدا با حداقل پهنای باند

(با توجه به نياز ارسال تصاوير رايانه اي و سخنگو بصورت همزمان،  براي برقراري يک ارتباط بسيار خوب بين 64 نقطه به 32 مگابيت در ثانيه در مرکز و 512 کيلوبيت در ثانيه در شعبه‌ها بصورت متقارن رفت و برگشت نياز است)

 • توزیع همزمان پنهای باند

(مقدار 512 کيلوبيت در ثانيه اي که براي هر استان در نظر گرفته شده است ، 254 کيلوبيت در ثانيه آن، جهت صوت و تصوير شرکت کننده و  128 کيلوبيت در ثانيه آن، جهت ارسال تصاوير رايانه، مورد استفاده قرار مي گيرد)

گزارش زیر نتیجه صرفه جویی یکساله حاصل از استفاده راهکار ویدئو کنفرانس فرنام ارتباط است. این گزارش مربوط به جلسات مجامع عمومی  سال 1398 یکی از سازمانهای بزرگ زیرمجموعه وزارت نیرو است که توسط معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان مشتری استخراج گردیده است.

برگزاری جلسه مجمع عمومی با رعایت کلیه ضوابط و مقررات و منطبق با استانداردهای مربوطه یکی از دغدغه اصلی این سازمان بوده است. پس باید تمامی اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران حوزه های مالی و تخصصی استانی بهمراه نمایندگان سهام و نمایندگان موسسات حسابرسی و سازمان حسابرسی (بین15 الی 20 نفر) جهت برگزاری هر جلسه در یک روز کاری به تهران عزیمت می کردند. جدول نوع و تعداد جلسات به شرح  زیر بوده است :

 

ردیف نام جلسه مجمع عمومی نوع جلسه تعداد جلسات در حوزه یک تعداد جلسات در حوزه دو
1 بررسی صورت های مالی جاری عادی  36 31
2 بررسی صورت های مالی طرح ها عادی بطور فوق العاده 36 31
3 تصویب بودجه سالیانه عادی بطور فوق العاده 36 31
4 افزایش سرمایه فوق العاده 4 12
  جمع 112 105
جمع کل تعداد جلسات در سال 217

در جهت کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری ،این سازمان بزرگ مبادرت به برنامه ریزی جهت تحقق این امر در کلیه بخش ها و حوزه ها نمود، که این مهم در بخش برگزاری جلسات در قالب “برگزاری جلسات مجامع عمومی بصورت ویدیو کنفرانس”نمود پیدا کرد که در ادامه ابعاد مادی و و غیر مادی موضوع به طور خلاصه ارائه می­گردد.

نتایج صرفه جویی غیرمادی و معنوی به کارگیری ویدئو کنفرانس فرنام ارتباط درسازمان

ردیف هزینه ها هر نفر(ریال) 12 نفر(ریال)
1 تهیه بلیط هواپیما(رفت و برگشت) 10.000.000 120.000.000
2 محل اسکان 6.000.000 72.000.000
3 ناهار و شام و صبحانه 4.000.000 48.000.000
4 حق ماموریت 5.000.000 60.000.000
5 هزینه پذیرایی و ایاب و ذهاب 2.000.000 24.000.000
6 ضریب هزینه های بالاسری و پیش بینی نشده 20 درصد 648.000.000
جمع کل 27.000.000 388.800.000
جمع کل هزینه بالا ضربدر در تعداد 217 جلسه سالیانه اشاره شده در جدول پیشین 84.369.600.000
هزینه صرف شده با به کارگیری ویدئو کنفرانس فرنام ارتباط 6.220.800.000
صرفه جویی از بابت برگزاری جلسات بصورت ویدیو کنفرانس 78.148.800.000
هزینه خریداری سامانه ویدوئو کنفرانس فرنام ارتباط 1.500.000.000

 

نتایج صرفه جویی مادی و اقتصادی بکارگیری ویدئو کنفرانس فرنام ارتباط در سازمان

 • کاهش خطرات حوادث و ابتلا به بیماری ناشی از سفر(هوایی و زمینی)
 • برگزاری جلسات سه جانبه و به تعداد بیش از 100 کلاینت آنلاین
 • عدم ترک محل کار و منتفی شدن تبعات منفی عدم حضور مدیران در حوزه کاری خود
 • برگزاری جلسات در زمان مقرر و استفاده بهینه از اوقات کاری بلافاصله پس از پایان هر جلسه
 • جلوگیری از تبعات روحی و خستگی در اثر تأخیر وکنسل شدن جلسه ساعاتی قبل از برگزاری
 • معذوریت های خانوادگی برخی از مدیران جهت حضور طولانی در خارج از استان
 • امکان حضور مدیران میانی شرکت ها در جلسات و آشنایی با سیاست های کلان

 

مقالات مرتبط

سبد خرید
There are no products in the cart!
ادامه خرید
0