7روز هفته و 24 ساعت روز یمتوانید سفارش خود را ثبت نمایید

مزایای سیستم ویپ

مزایای سیستم ویپ

مزایای سیستم ویپ

هزینه ی پایین

برای یک ارتباط ویپ رایانه به رایانه چیزی به غیر از یک اتصال اینترنتی و یک نرم‌افزار ویپ لازم نیست. خوب ارتباط تقریباً بدون هزینه اضافی ایجاد شد حتی مکالمه هم در چنین شرایطی تقریبا بدون هزینه است. حالا با گرفتن یک اشتراک از شرکت های سرویس دهنده ویپ با هزینه مکالمه ناچیز میتوان با همه شبکه‌های مخابراتی دیگر ارتباط داشت. راه اندازی یک pbx خصوصی نیز نیاز به هزینه اضافی ندارد داشتن یک سرور معمولی کار را راه می اندازد.

قابلیت انتقال سیستم ویپ

بر خلاف سیستم‌های قدیمی در ویپ فاصله و محل قرارگیری اهمیتی ندارد، تماس ها اکثراً از طریق اینترنت انجام می‌شود در نتیجه فاصله فیزیکی ۱۰،۰۰۰ کیلومتری با فاصله ۱۰ کیلومتری تفاوتی ندارد. از جهتی با داشتن یک اکانت ویپ محدودیتی در محل فیزیکی شما وجود ندارد هر جا که باشید با آن اکانت به شبکه ویپ وصل خواهید شد.

بدون کابل کشی اضافی

همه ارتباط ها در ویپ غالباً  از طریق اینترنت است و کابل کشی اضافی نخواهیم داشت. پس در نتیجه هزینه اضافی متحمل نمیشویم.

امکانات

سرویس ویپ امکانات وسیعی را در اختیار شما قرار می دهد. برعکس خطوط PSTN که فقط چند امکان ساده مثل صدا  و فکس دارد، با ویپ تقریباً هرکاری که در فناوری اطلاعات قابل انجام است را میتوان انجام داد از ارسال صدا، تصویر، پیام‌های صوتی و متنی تا ارسال فایل‌های کامپیوتری و به اشتراک گذاری صفحه رومیزی حتی در زمینه تلفن خانه‌های خصوصی سیستم‌های مبتنی بر ویپ امکانات و قابلیت‌های بسیار زیادی دارند که قابل گسترش می باشد.

منعطف بودن

با داشتن یک تبدیل ویپ یا یک ATA هر جا که باشید با یک تلفن عادی میتوانید به شبکه ویپ مورد نظر البته با کاربری مربوطه وصل شوید.

ویدئو کنفرانس

ویپ با استفاده مناسب از پهنای باند میتواند یک سرویس کنفرانس تصویری با هزینه ای پایین را برای ما بوجود بیآورد، چیزی که با تجهیزات غیر ویپی هزینه بیشتری خواهد داشت.

معایب سیستم ویپ

از سرویس خارج شدن در هنگام قطع شدن برق

بر خلاف خطوط PSTN در هنگامی که برق قطع میشود ،  سرویس ویپ نیز قطع خواهد شد. در نتیجه برای قابل اطمینان شدن سیستم نیاز به برق اضطراری خواهیم داشت.

تماس های اورژانسی

در خطوط PSTN تماس های اورژانسی به نزدیکترین مرکز تماس وصل می‌شود ولی در ویپ چون محل تماس گیرنده مشخص نیست و تماس از طریق اینترنت انجام شده این امکان وجود ندارد و این موضوع باعث تأخیر در انجام عملیات اورژانسی خواهد شد.

قابلیت اطمینان

تماس ها در ویپ از طریق اینترنت یا اینترانت انجام می‌شوند در نتیجه افت و خیز پهنای باند که امری عادی است باعث نوسان در کیفیت و کمیت سرویس خواهد شد.

کیفیت صدا در ویپ

کیفیت صدا در ویپ در حالتی که همه چیز تنظیم باشد، عالی است. ولی این به مسائلی دارد مانند پهنای باند، کیفیت تجهیزات، ارائه دهنده سرویس، مقصد تماس و … بستگی دارد و در صورت ضعف در یکی از موارد ذکر شده امکان افت کیفیت صدا بالا خواهد بود.

مقالات مرتبط

سبد خرید
There are no products in the cart!
ادامه خرید
0