7روز هفته و 24 ساعت روز یمتوانید سفارش خود را ثبت نمایید

فایروال فورتی نت Fortinet

فایروال فورتی نت Fortinet

فایروال فورتی نت Fortinet چیست؟

فایروال فورتی نت Fortinet یک برند مشهور و معروف  وبسیار پر طرفدار در دنیای فایروال های خانگی، متوسط و صنعتی می باشد. این فایروال به دلیل ارائه سیستم یکپارچه مدیریت و قدرت نظارتی بالا مشهور می باشد در این مقاله به بررسی فایروال فورتی نت می پردازیم.

فایروال فورتی نت یک سیستم امنیتی یکپارچه را برای همه فضاهای انبارش، تبادل و پردازش داده را ارائه می نماید. این فایروال از فناوری NGFW (نسل بعدی) پشتیبانی می کند. این فناوری به صورت دقیق تری امکان برقرای امنیت و حفاظت اطلاعات سر به سر (End  to End)  را  مهیا می کند. همچنین این فناوری امکان شناخت تهدیدات جدید و ناشناخته را به فایروال ها می دهد.

فایروال های فورتی نت دارای قابلیت مقیاس پذیری می باشند و می توانند نسبت به بارکاری که در شبکه وجود دارد، توان عملیاتی خودشان را تنظیم کنند.

فایروال فورتی نت از پیچیدگی های شبکه به شدت می کاهد و در نتیجه تمرکز عملیاتی بیشتری را برای امور نظارتی و امنیتی ایجاد می نماید.

در فایروال های فورتی نت توانمندی های لازم برای محافظت در برابر ویروس ها، بد افزارها، باج افزارها، کرم ها و دیگر تهدیدات شبکه در نظر گرفته شده است.

 

1.

اولین مزیت فایروال فورتی نت این  است که این فایروال ها امکان نظارت و مدیریت یکپارچه عملیاتی را به مدیریت دیتاسنتر می دهد. این کار سبب کاهش آسیب پذیری و مدیریت بهتر فرآیندهای امنیتی می شود.

 

2.

دومین مزیت فایروال های فورتی گیت توان این فایروال در بهره گیری از فناوری های گوناگون امنیتی می باشد تمام عوامل و پروتکل ها نظیر NGFW، SSL و دیگر موارد امنیتی در این فایروال مد نظر قرار گرفته شده است.

 

3.

سومین مزیت بهره گیری از این فایروال ها سرعت این فایروال ها در امر نظارت و پایش شبکه می باشد. این نوع از فایروال ها به گونه ای هستند که عملکرد آن ها سبب کاهش سرعت جریان اطلاعات در شبکه نمی گردد.

 

4.

چهارمین مزیت بهره گیری از فایروال ها فورتی نت انعطاف پذیری این فایروال و تناسب خوب آن با انواع سرور ها و فناوری های شبکه می باشد.

 

انواع فایروال فورتی نت  Fortinet

فایروال فورتی نت در انواع خانگی، متوسط و سازمانی به بازار عرضه می شوند. هر کدام از این رنج محصولات امکان فعالیت امنیتی با توجه به ابعاد سازمان را به ادمین یک شبکه رایانه ای می دهد.

 

ساختارهای مهم در فایروال فورتی نت Fortinet

مسیردهی پیشرفته:

در این دسته از فایروال ها مسیردهی کامل تری نسبت به نسل های قبلی و نمونه های موجود در بازار به کار رفته است. به همین دلیل امکان هک کردن و یا رمزگشایی در طی مسیر ناممکن می باشد و یا بسیار بسیار دشوار می شود.

تدابیر امنیتی:

یکی از مزایای فایروال های فورتی نت استفاده از تدابیر قوی امنیتی می باشد. این تدابیر که به صورت هوشمند طراحی می شوند. امکان هک و نفوذ را به حداقل می رسانند و به صورت دائمی هم به روز رسانی می شوند.

پشتیبانی از رمز نگاری:

SSL شیوه ارتباط امن و رمزنگاری شده SSL یک نیاز مهم در کار دنیای وب کنونی می باشد. پشتیبانی از این قابلیت برای بسیاری از موسسات مالی و اعتباری از اهمیت زیادی بر خوردار می باشد. فایروال های فورتی نت به شکل موثری از این پروتکل ها رمز نگاری پشتیبانی می نمایند.

پشتیبانی از شیوه حفاظتی UTM (حفاظت یکپارچه):

وجود یک سیستم یکپارچه حفاظتی از تمام جنبه های مختلف  شبکه یک الزام می باشد. محفاظت در برابر ویروس ها، حافظت از IPها، کنترل نرم افزارها، فیلتر کردن وب سایت های آلوده کننده و مخرب و کنترل درگاه های ورودی و خروجی انتهای شبکه، از جمله مواردی است که در فایروال های فورتی نت به صورت یکپارچه نظارت می شود.

پشیتبانی از احراز هویت دو عامله:

احراز هویت دو عامله از ورود افراد غیرمسئول به قسمت های گوناگون شبکه جلوگیری می کند. این مورد در فایروال فورتی نت مورد حمایت قرار گرفته است.

 

بلوک کردن فایل:

یکی از موارد مهم امنیتی جلوگیری از فعالیت فایل های مخرب در شبکه می باشد. این دسته از فایروال ها با بلوک کردن اینگونه فایل ها، از تخریب شبکه و یا دیگر فایل های موجود جلوگیری می نمایند..

حفاظت ایمیل:

پست های الکترونیکی یکی از درگاه های نفوذ و ورود تهدیدات امنیتی به شبکه  می باشد. فایروال های فورتی نت به گونه ای طراحی شده است که امکان بررسی پست های الکترونیکی آلوده را دارد.

ساختن  حساب های گمنام:

(VPN) ایجاد حساب کاربری گمنام برای برخی از تبادلات مهم و رمزنگاری شده ضروری می باشد. تبادلات مالی و سندهای  رسمی از جمله این موارد می باشند. فایروال های فورتی نت امکان ایجاد یک VPN شخصی برای کاربران را مهیا می نماید.

شکل دهی به ترافیک شبکه:

فایروال فورتی نت Fortinet این توانایی  را دارد که به ترافیک موجود در شبکه فرم دهی لازم را بدهد و تردد داده های مهم و غیر مهم را منفک نماید. با این کار علاوه بر سرعت عملکرد، قدرت عملیاتی شبکه را به صورت بهینه تری مصرف می نماید.

بهینه سازی بهتر برای شبکه های WAN:

یکی از مزیت های  فایروال های فورتی نت این  است که می توانند به خوبی در شبکه های با توپولوژی WAN به کار گرفته شوند.

 

در اینجا ما به طور مختصر به برخی از مزایا و ساختارهای فایروال های فورتی نت پرداختیم. سعی ما این بود که بهترین نمونه های این نوع از فایروال ها را ارائه نماییم.

 

مقالات مرتبط

سبد خرید
There are no products in the cart!
ادامه خرید
0