7روز هفته و 24 ساعت روز یمتوانید سفارش خود را ثبت نمایید

سیستم نظارت تصویری توسط چه کسانی مورد استفاده قرار می گیرد؟

سیستم نظارت تصویری توسط چه کسانی مورد استفاده قرار می گیرد؟

دولت

دولت عموماً برای جمع آوری اطلاعات، جلوگیری از تخلفات و جرایم، حفاظت پروژه ها، افراد، گروه ها و اشیا و …، یا رسیدگی به جرایم از سیستم نظارت تصویری استفاده می کند.

حقوقی

این سازمان ها نیز با استفاده از سیستم نظارت تصویری جنایتکاران را شناسایی، تعقیب، دستگیر و محاکمه می نمایند. امروزه دوربین های مداربسته تاثیر بسزایی در دادگاه های جنایی و حتی دادگاه های خانواده ایجاد می کند.

کاربران عمومی و مردم

همچنین مردم و دارندگان کسب و کار نیز برای حفاظت از ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی از این سیستم بهره می برند. شما می توانید با استفاده از سیستم نظارت تصویری از خانواده تان حفاظت کنید. کسب و کارتان را مدیریت و کنترل کنید. و حتی رونق ببخشید.

علاوه بر آن چه که گفته شد، سیستم نظارت تصویری کاربردهای دیگری نیز دارد. برای مثال می توان شناسایی و جلوگیری از برخی اتفاقات و تصادفات را بیان نمود.

دوربین های نظارتی وسیله دستیابی به سیستم نظارت تصویری بر یک ناحیه است. این دوربین ها عموماً به یک دستگاه ضبط ویدئویی DVR (Digital Video Recorder) یا شبکه اینترنت متصل می شوند. آنالیز این اطلاعات و تصاویر می تواند با استفاده از یک نرم افزار (مانند Milestone یا Aimetis ) صورت گیرد.

مثال هایی از سیستم نظارت تصویری در کشورهای مختلف جهان

در ایالات متحده امریکا، در دپارتمان امنیت ملی (Department of Homeland Security) سالانه بیلیون ها دلار صرف می شود، تا قوی ترین سیستم های نظارت تصویری نصب و اجرا شوند.

دولت ها به علاوه از سیستم نظارت تصویری برای کنترل ترافیک نیز استفاده میبرند برای مثال واشینگتن دی سی، ۵۰۰۰ دوربین ترافیکی را نصب و تمام آن ها را از طریق اینترنت به همدیگر متصل کرده است. به همین دلیل اداره پلیس می تواند روزانه این سیستم ها چک و ترافیک را کنترل نماید.

کاهش خسارات، سرقت و خراب کاری (Reducing loss, Theft, and Vandalism)

نصب سیستم های نظارت تصویری در داخل و خارج از محدوده مورد نظر می تواند به کاهش خراب کاری در منطقه، جلوگیری از جرم، سرقت و جنایات و نیز جلوگیری از اتفاقات و خسارات احتمالی کمک کند. به علاوه این سیستم ها می توانند به عنوان عاملی بازدارنده در مورد سارقان و مجرمان عمل کنند. هم چنین تصاویر ضبط شده توسط سیستم های نظارت می تواند پس از ارتکاب جرم به پلیس و دادگاه در روشن شدن حقیقت و محاکمه مجرم کمک موثری کند.

محافظت از کارکنان (Protect the Employees)

سیستم نظارت تصویری به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کارکنان و کارمندان محافظت می کند. نصب و راه اندازی و استفاده از این سیستم ها در پارکینگ و بخش های خارجی محوطه  می تواند به کارکنان این امنیت خاطر را بدهد که با خیال راحت از وسایل نقلیه خود استفاده کنند. بدون نگرانی از اینکه به سرقت رفتن آن ها یا آسیب دیدنشان باشند. به علاوه استفاده از سیستم نظارت تصویری می تواند در کاهش و محکومیت آزار و اذیت افراد در قبال سایرین (از جمله همکاران یا همشهریان و …) قابل اهمیت باشد.

افزایش بهره وری (Productivity)

مدیران  می توانند از سیستم نظارت تصویری برای کنترل و بهبود بهره وری کارکنان استفاده نمایند. زمینه های شغلی آن ها را تعیین نمایند. و از صحت رعایت اصول توسط کارکنان و صحت عملکرد ایشان اطمینان حاصل کنند. هم چنین می توان از سیستم نظارت تصویری به منظور شناسایی تجهیزاتی که نیازمند بازرسی یا تعمیرات هستند استفاده کرد. از آن جا که بالطبع امکان حضور تمام وقت و همه جانبه مدیران در تمام زمینه ها موجود نیست، استفاده از سیستم نظارت تصویری می تواند بدون نیاز به افزایش تعداد پرسنل تمامی الزامات کنترل محدوده را برای کاربر فراهم نماید.

سوابق مشتریان (Customer Records)

غالبا موسسات خرده فروشی از سیستم نظارت تصویری برای نظارت بر مشتریان خود استفاده می کنند. سیستم نظارت تصویری می تواند به تعامل هرچه بیشتر کارمندان و مشتریان کمک کند.

امروزه می توانید به عنوان یک مصرف کننده حجم وسیعی از سیستم های نظارت تصویری را بصورت آنلاین دریافت کنید. که هرکدام دارای ویژگی ها و نقاط ضعف و قوت بخصوصی هستند.

قبل از انتخاب سیستم مورد نظر لازم است مواردی را در نظر بگیرید. مانند :

دوام

کارایی و امکانات

آسانی در استفاده

هزینه

و …

در زیر نکات مفیدی بیان شده است که پیشنهاد می کنیم قبل از خرید به آن ها دقت کنید.

تحقیق کنید (Do your Research)

ابتدا باید نیاز های کاربر مشخص شده باشند. قبل از هر چیزی باید بدانید برای چه نیازی می خواهید از سیستم های نظارت تصویری استفاده کنید. با روشن شدن این امر، بهتر می توانید سیستم متناسب با نیاز خود را تهیه کنید. دوربین های مداربسته اغلب بصورت پک های آماده موجود هستند که کاربر می تواند با توجه به نیاز خود پک متناسبش را انتخاب و استفاده کند. در زیر لیستی مختصر از انواع سیستم های نظارت تصویری دوربین مدار بسته به همراه نیاز کاربر متناسب با آن لیست شده است.

  • برای دید در شب و مکان های تاریک
  • IP برای کنترل از راه دور و از طریق اینترنت
  • برای سیستم های نظارت تصویری داخلی

مقالات مرتبط

سبد خرید
There are no products in the cart!
ادامه خرید
0