7روز هفته و 24 ساعت روز یمتوانید سفارش خود را ثبت نمایید

دلایل برتری ویپ نسبت به سیستم سانترال

دلایل برتری ویپ نسبت به سیستم سانترال

در این مقاله سعی داریم 10 دلیلی که سیستم ویپ را به سیستم سانترال متمایز می سازد برای شما توضیح دهیم. با گسترش فناوری ویپ در ایران و جهان اکثر شرکت ها و سازمان ها اقدام به راه اندازی این سیستم کرده اند. اما باز تعداد شرکت های بسیاری نسبت به استفاده از این فناوری نوین مشکوک هستند.

نصب و راه اندازی ساده

سیستم های IP-PBX دارای رابط کاربری بر پایه وب هستند و از هر مکان روی شبکه می توان با استفاده از یک مرورگر وب به سیستم دسترسی داشت و تنظیمات و تغییرات مورد نظر را ایجاد کرد  در صورتی که سیستم های تلفن سانترال باید از طریق نرم افزارهای مخصوص  و یا شماره گیری کدهای خاص از روی تلفن برنامه ریزی شوند.

کاهش چشمگیر هزینه ها با استفاده از خدمات ویپ

با استفاده از سیستم های ویپ می توانید مکالمات بین شهری و بین المللی را از طریق خطوط داده مانند اینترنت و یا شبکه های WAN بین شعب یک سازمان انجام داد و صرفه جویی قابل توجه ای در هزینه های تلفن انجام داد.

عدم نیاز به سیم کشی اختصاصی برای شبکه تلفن

برخلاف تلفن سانترال که می بایست برای هر مشترک یک زوج سیم ارائه کرد و برای افزایش  مشترکین و یا نصب سیستم سانترال، حجم قابل توجه ای کابل کشی انجام داد، سیستم های مبتنی بر IP می توانند از بستر شبکه موجود برای کاربران استفاده کند و نیاز به سیم کشی اختصاصی ندارند. همچنین از یک خط LAN می توان به صورت همزمان برای تعداد زیادی کاربر استفاده نمود. از طرفی سیستم IP-PBX استفاده از شبکه بی سیم Wi-Fi در مکان هایی که امکان هیچ نوع سیم کشی وجود ندارد را ممکن می سازد.

عدم محدودیت در بکارگیری یک برند خاص

در سیستم های سانترال برای حفظ کارایی سیستم معمولا توصیه می شود که اجزاء سیستم مانند گوشی کاربران و دیگر سیستم های مکمل، از برند مشابه سیستم سانترال انتخاب شوند. در سیستم های IP-PBX به علت اینکه تمام تجهیزات بر اساس استاندارد SIP ایجاد می شوند، محدودیت وجود ندارد و شما می توانید از هر برند مورد نظر خود استفاده نمایید و در عین حال، هیچ مشکلی در کارایی سیستم نخواهید دید.

توسعه پذیری

سیستم های ویپ در ظرفیت خطوط شهری و تعداد مشترکین بسیار منعطف هستند. هرگاه به تعداد بیشتری از خطوط شهری نیاز باشد و یا بخواهید تعداد کاربران را اضافه کنید، می توان به آسانی  با اضافه کردن Gateway مناسب این کار را انجام داد و محدودیتی در تعداد و یا برند Gateway وجود ندارد.

افزایش بازدهی و ارتقاء کیفیت خدمات به مشتریان

سیستم های ویپ به دلیل استفاده از بستر IP به سادگی می توانند با سرورها و نرم افزارهای دیگر ارتباط داشته باشند. به عنوان مثال سیستم های ویپ امکان اتصال به سرویس های (CRM (Customer Relationship Management یعنی سرویس مدیریت ارتباط با مشتریان را دارند.

امکانات بیشتر با قیمت پایین تر

سیستم های IP-PBX به همراه خود دارای طیف وسیعی از امکانات مانند پاسخگویی خودکار، منوی صوتی، پیغامگیر صوتی، امکان ارسال پیغام های دریافت شده به ایمیل کاربر، گزارش گیری مفصل از تلفن های انجام شده و … هستند که برای اجرای  این امکانات در تلفن سانترال باید زیرسیستم های زیادی به آن اضافه نمود که در نتیجه هزینه انجام شده چند برابر قیمت یک ویپ خواهد بود.

امکان جابجایی و رومینگ

در سیستم های ویپ در صورتی که کاربر بخواهد از مکان دیگری در درون سازمان از شماره داخلی خود استفاده کند تنها کافیست تلفن خود را به نزدیکترین سوکت شبکه روی دیوار اتصال بدهد و مانند سیستم های سانترال نیازی به کابل کشی دوباره و یا انجام تغییرات در کابل کشی نیست. از سمتی  کاربر می تواند از خانه و یا هر محل دیگری از طریق شبکه داده به سیستم ویپ متصل شود و تلفن ها و پیغام های خود را از آن محل مدیریت کند.

امکان استفاده از Soft Phone

Soft Phone نرم افزاری است که بر روی رایانه نصب می شود و امکانات یک تلفن را برای کاربر فراهم می کند. کاربر می تواند از روی رایانه خود با هر یک از کاربران داخلی و یا در صورت داشتن مجوز با خطوط شهری تماس تلفنی داشته باشد. مزیت Soft Phone این است که با بالا رفتن  کاربران سیستم و استفاده آن ها از Soft Phone، هیچ هزینه اضافی بر سازمان تحمیل نخواهد شد.

سهولت استفاده از تلفن

استفاده از تلفن های IP ساخته شده بر اساس استاندارد SIP بسیار راحت  است. این تلفن ها دارای رابط کاربری ساده ای می باشند.

مقالات مرتبط

سبد خرید
There are no products in the cart!
ادامه خرید
0